Автоматична ідентифікація даних – процес розпізнавання об’єктів за допомогою спеціальних цифрових пристроїв. Особливість даних пристроїв полягає, перш за все, в здатності ідентифікувати об’єкт, передаючи після цього всю необхідну інформацію про нього в електронному вигляді. Основним завданням Auto ID є підвищення достовірності відомостей про об’єкти, що знаходяться в інформаційній системі. Такі речі легко вирішуються за допомогою принтерів етикеток , сканерів штрих коду , терміналу збору даних , та  етикетки чи RFID мітки.

 

До переваг Auto ID можна віднести:

  • зниження до мінімуму впливу «людського фактору» і, як наслідок, зниження ймовірності виникнення помилки;
  • оптимізацію процесів взаємодії підрозділів організації між собою, а також із зовнішніми агентами;
  • зниження загальних витрат.

Автоматична ідентифікація даних мається на увазі використання великої кількості сучасних технологій, серед яких штрих-кодування, радіочастотна ідентифікація, смарт-технології, wi-fi і т.д.

 

Основні сфери застосування Auto ID:

Інвентаризація. За допомогою Auto ID ( етикетка зі штрих кодом + термінал збору даних ) можна переміщати і вести облік активів організації, прив’язати матеріальні цінності до співробітника або конкретного місця, знизити витрати на операції, пов’язані з обліком основних засобів, вивести звітну документацію.

Медицина і фармацевтика. Завдяки автоматичній ідентифікації даних можна збирати, обробляти і зберігати історії хворіб кожного окремого пацієнта. При цьому гарантується оперативний доступ до будь-якої інформаційної базі з метою призначення лікування, діагностики, оформлення перекладу людини в іншу лікарню і т.д. Auto ID дозволяє вести облік даних про новонароджених. З’являється можливість супроводжувати людину з моменту народження до самої смерті.

Поштове обслуговування і кур’єрська служба. Облік та надсилання або приймання посилок, зберігання інформації в зручному вигляді з постійним і безперебійним допуском до неї, друк квитанцій, маркування посилок, друк етикеток адресного типу, маркування кореспонденції і т.д. Для даного напрямку застосовують принтери етикеток , сканери штрих кодів , термінали збору даних , та термоетикетку .

Довготривале маркування для промислових підприємств. Промисловим підприємствам без автоматичної ідентифікації даних нормально працювати практично неможливо. Вона дозволяє контролювати якість, організовувати маркування продукції, коробок, палет, маркування в момент прийому або відвантаження товарів, маркування документації і т.д. В цих цілях використовують промислові принтери для друку етикеток брендів Zebra , Toshiba , Godex , з використанням Ріббона , для довготривалого зберігання інформації.

Роздрібна торгівля. Оформлення покупок на касі, ідеальний продаж (з відпусткою товарів покупцям зі складу), організація допомоги покупцям, верифікація цін, переоцінка товарів, прайс-чекінг, інвентаризація – всі ці та багато інших проблем вирішуються за допомогою Auto ID, а саме принтерів чеків , сканерів штрих кодів, інформаційних кіосків , терміналів збору даних.

Транспортна логістика. Тепер відстежувати місце розташування партій вантажів стане набагато простіше. З Auto ID переміщення товарів між декількома точками транспортування буде піддаватися чіткому і безпомилкового алгоритму. Відбувається оптимізація всіх систем, в тому числі і на сортувальній станції.

Складська логістика. Швидкий облік товару в момент надходження його на склад, виключення «людського фактора», про що вже говорилося вище, відстеження будь-яких переміщень об’єктів складування всередині приміщення. Крім цього, Auto ID дозволяє спрогнозувати попит за допомогою відстеження кількості конкретного товару на складі.

Послуги бібліотек та архівів. Архівування даних по книгах в бібліотеці в цифровому вигляді з постійним допуском до них, оптимізація видачі книг і даних з архіву, прискорення процесу і виключення виникнення помилок.

Ідентифікація людей. Безпомилкове розпізнавання людей на підприємстві з метою забезпечення безпеки, контроль відвідуваності об’єкта.