Чековий принтер –  це спеціально розроблений пристрій, що друкує важливі елементи: чеки, квитанції, квитки та інші документи.

Даний пристрій не виконує функцію головного пристрою, він тільки виконує команди, отримані з комп’ютеру, планшету, касового апарату, ТЗД тощо.

Способи друку:

Матричний друк

Друк відбувається методом продавлювання стрічки спеціальними голочками..

Переваги: Простий та дешевий спосіб друку;

Недоліки: відсутня функція наносити логотип, шум, невелику швидкодію.

Струменевий друк

Друк відбувається, як і в побутових домашніх принтерах, з маленьких сопел дозовано на папір вистрілюють краплини фарби. Потребують постійної дозаправки фарби.

POS принтери з термодруком

Друк відбувається методом нагрівання паперу, чутливого до температури. Мають значну перевагу над іншими видами друку.

Пристрій складається з кількох основних елементів:

  1. Корпус пристрою;
  2. Фарбуючий блок (термоголова);
  3. Папір для друку.

 

В залежності від місця розташування пристрою або галузі застосування принтери чеків поділяють:

  • Настільні – найбільш затребуваний вид принтерів. Актуальний для крамниць, кав’ярень, ресторанів, готелів. Працюють від стандартної мережі 220В.
  • Вбудовані – не мають власного корпусу (CUSTOM). Вмонтовані в платіжні термінали, банкомати, інформаційні кіоски тощо.
  • Мобільні – малогабаритні пристрої. Працюють він акумуляторної батареї. Актуальні на платних парковках, в громадському транспорті і т.д.

Обираючи принтер важливо звернути увагу на деякі фактори:

  • Швидкість друку

При великому потоці клієнтів – швидкість друку має бути не менше 200мм\сек;

При помірному потоці достатньо швидкості 150 мм\сек та менше;

На швидкість також впливає наявність автопорізчик та швидка заміна чекової стрічки.

  • Розмір

В залежності від місця розташування та площини вільного місця є можливість підібрати принтер потрібного Вам розміру, наприклад, там де немає вільного місця можна застосовувати пристрої з вертикальною установкою, що кріпиться до стіни.

  • Ширина стрічки

Основні формати чекової стрічки 57 та 80 мм. Стрічка шириною 80 мм застосовується в ресторанах та кав’ярнях, дозволяє ввести додаткову інформацію по замовленню, наприклад, побажання клієнтові, логотип закладу тощо. Є принтер, що підтримують друк як на широких так і на вузькій стрічці.

 

Важливо звернути увагу чи підтримує принтер технологію Drop and Loard. Перевага цієї технології – підвищення швидкості обробки. Працівникам не доведеться вставляти новий рулон і протягувати папір через валики в строгій послідовності.

Інтерфейси підключення принтерів чеків:

Базові варіанти принтерів оснащені тільки USB – портом, такі моделі підійдуть, якщо комп’ютер або POS – система знаходиться поряд.

Роз’єм RS-232 має практично кожен принтер, такий пристрій застосовується, якщо відстань від каси до чекового принтеру не більше 10м.

Якщо каса знаходиться на відстані більше ніж 10м, то потрібно використовувати LAN інтерфейс, який підходить для віддалених сервіс-принтерів в великому приміщенні або на складах.

Модель Wi-Fi забезпечує бездротовий зв’язок.

RJ – інтерфейс встановлюється в принтер додатково при підключенні грошового кейсу або наявності дзвінка для сповіщення про замовлення.

Враховуючи особливості вашого бізнесу,  правильно підібрати принтер чеків вам допоможуть наші спеціалісти.