Термінал збору даних (ТЗБ) – це компактний переносний пристрій, що вміщається в руку та включає в себе – зчитувач штрих-коду, клавіатуру або сенсорний дисплей.

Термінал працює за допомогою вмонтованого акумулятора, має достатньо потужний процесор (тому іноді їх називають мобільними комп’ютерами).

Принцип роботи ТЗБ

Цей пристрій допомагає оновлювати базу в ПК. Він зчитує штрих-коди кожної одиниці і переносить їх у внутрішню пам’ять. Це міні комп’ютер, в якому є сканер, клавіатура та дисплей.

Наприклад, якщо вам прийшла велика партія товару, за допомогою терміналу збору даних, ви для внесення інформації про новий продукт в базу, зчитуєте його штрих-код та вказуєте його кількість. Потім ви передаєте цю інформацію в вашу базу даних за допомогою підключення ТЗБ з комп’ютером.

Де застосовують ТЗБ

Зазвичай термінали застосовуються при проведенні складських операцій: прийом товару, розхід, інвентаризація. Також пристрій може замінити сканер штрих-кодів при виїзній торгівлі або виїзному обслуговуванню клієнтів.

  • Крамниці
  • Виробництва
  • Склади

Операційні системи та взаємодія між терміналом і головною системою:

Більшість виробників використовують на терміналах операційну систему Windows Mobile, також використовують – DOS термінали.

Термінали збору даних можуть накопичувати інформацію та передавати її в базу даних при під’єднанні до ПК завдяки вмонтованій пам’яті та сканеру штрих-кодів. Термінали накопичувального типу це альтернатива провідним сканерам. В умовах великого приміщення, коли працівнику потрібно пересуватися з місця на місце для сканування різних товарів термінал буде значно зручніший за сканер.

Інший варіант роботи терміналу збору даних – моментальна передача інформації   в базу даних при скануванні штрих-коду через радіоканал або Wi-Fi. В такому випадку термінал є частиною мережі. Система реагує на сигнал, що надходить від терміналу у вигляді інформації, виводячи її на дисплей пристрою.

 

Як обрати термінал збору даних

Для прийняття правильно рішення при обранні терміналу збору даних потрібно врахувати кілька факторів.

  1. Де буде використовуватися термінал (склад, торгівельна зала, розподільчий центр)?
  2. З якими форматами даних ви будете працювати (лінійні штрих-коди, PDF417 коди, електронні підписи, радіочастотні мітки?
  3. Режим в якому буде відбуватися обмін даними між терміналом і головною системою.

Якщо термінал збору даних буде використовуватися в розподільчому центрі, скоріше за все вам буде потрібна велика дальність зчитування – до 2-5 метрів. В разі, якщо штрих-код нанесено на багатошаровий поліетилен або скло, це може ускладнити процес зчитування.

 

Таким чином, термінал збору даних є інтелектуальним пристроєм, що дозволяє автоматизувати всі типові складські процеси, керувати цінами в торгових точках та виробничими процесами.

Основні переваги роботи з ТЗД:

  • Організація та автоматизація

Спрощує орієнтування на складі, облік і швидкість збирання замовлення.

  • Швидкість

Прискорює перерахунок продукції. Скорочує час на пошук і визначення продукції. Зменшує час проведення інвентаризації.

  • Точність

Нівелює можливість помилки (людського фактору), забезпечує облік товару, виявлення пересорту.

Також ТЗД мають різні типи скануючого проміння:

  • Фотосканування

Розпізнає код на великих відстанях, зчитує стерео цифри та смуги.

  • Лазерні

Висока продуктивність роботи, але не зчитують затерті штрих-коди.

  • Світлодіодні

Виконують сканування навіть затертих штрих-кодів, радіус дії сягає всього 20 см.